Píše sa rok 2050

Autor: Hana Kuchárová | 6.11.2011 o 11:09 | (upravené 6.11.2011 o 11:20) Karma článku: 5,33 | Prečítané:  1258x

Spomína si ešte niekto z nás na pradávne časy rokov minulých? Na 80-te a 90-te roky minulého či na desiate roky tohto milénia? Ktoré nie sú od nás tak vzdialené, ale predsa ctime obrovský skok dnešnej spoločnosti od spoločnosti vtedajšej.

 

V takom roku 2010, hoci generácia mladých ľudí už bola do istej miery skazená vplyvom technológií a postupne zanikala tradičná forma komunikácie a stretávania sa, ktorú nahradili počítače a internet, ešte bolo vidno malú nádej na návrat späť.

Vy, ľudia z minulosti, keby ste však chceli vyjsť na ulicu dnes, v roku 2050, boli by ste nemilo prekvapení zo situácie, ktorú ste nám načali už za svojich čias. Nevideli by ste na ceste ani jedného auta. To by ste si museli vykrútiť krky dohora, aby ste videli tie pretechnizované potvory lietať v nebesách.

A na chodníku? Nenašli by ste ani jeden pár detských nožičiek cupotajúcich po daždi, radujúcich sa z pestrej jesene. Pretože tieto, ešte naoko nevinné kvietky, zaujíma skôr pestrosť počítačových hier a internetových stránok, ktoré im ponúka čerstvo zakúpený počítač.

A ich rodičia? Sú radi, že ich deti nevyrušujú pri pozeraní najnovších 4D filmov. Pretože by si vlastné ratolesti mohli ľahko pomýliť s naprojektovanými zloduchmi a príšerami utekajúcimi okolo nich.

Pýtam sa, chceli naše prastaré mamy a prastarí otcovia, aby sme dedičstvo, v podobe sveta, ktorý nám zanechali na takúto ríšu technológií, v ktorej za chvíľu nebude miesta pre ľudskú lásku či priateľstvo? Ja vravím: nie! A preto by sa každý z nás mal zamyslieť, ako k uchovaniu predovšetkým ľudských a nielen v skutočnosti nereálnym vzťahom medzi strojom a človekom, mal prispeť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.


Už ste čítali?